Пълен обрат и победа за "Саутхямптън" срещу "Лестър"

Развръзката и обрaтът в двубоя дойдоха шест минути преди изтичане на редовното време

20.08.2022 | 20:10 Редактор: Искра Ангелова
Пълен обрат и победа за

"Саутхямптън" постигна победа с 2:1 при гостуването си срещу "Лестър" в среща от третия кръг във Висшата английска лига.

В 27-ата минута попадение на Секу Мара във вратата на "лисиците" беше отменено заради засада, а пет минути преди почивката Харви Барнс пропусна да изведе домакините напред в резултата.

"Лестър" взе преднина в 55-ата минута след прецизно изпълнение на фаул от Харви Барнс.

Точно 13 минути след това Джеймс Джъстин не беше добре ориентиран и си вкара автогол, изравнявайки резултата, предава gol.bg.

Развръзката и обрaтът в двубоя дойдоха шест минути преди изтичане на редовното време, когато Джеймс Уорд-Праус центрира за Че Адамс и той засече топката във вратата на домакините.

Дълбоко в добавените минути на мача шут на Адамс се отби в гредата.

Победата е първа за "светците" през новия шампионат. "Саутхямптън" се изкачи до 12-то място с 4 точки. "Лестър" има само една спечелена точка за момента и заема 17-та позиция.

Снимка: БГНЕС / Архив