"Синя" радост: "Левски" удари "Хамрун" в в 95-ата минута

Филип Кръстев се превърна в герой за "сините"

04.08.2022 | 23:01 Редактор: Искра Ангелова

С гол в 95-ата минута гостуващият "Левски" удари "Хамрун" с 1:0 в първи мач от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

"Сините" започнаха мача много по-агресивно и десетина минути след началото получиха възможност да изпълнят дузпа. Филип Кръстев матира вратаря, но топката срещна левия страничен стълб и нулевото реми се запази.

На почивката статистиката показа леко предимство за софиянци (4:3 удара и 52% владеене на топката в тяхна полза), но те изглеждаха много по-опасни и креативни от своя плах домакин.

В началото на второто полувреме малтийците се активизираха и Ники Михайлов трябваше да се намесва, но като цяло и двата отбора имаха проблеми в стрелбата. В 95-ата минута грешникът Кръстев се реваншира и вкара гола на победата с изстрел в пеналта.

Реваншът е след седмица на стадион "Георги Аспарухов" в София. Началото на двубоя е от 21.00 часа.

Снимка: Lap.bg