"Берое" обърна "Ботев" (Враца) с дузпа

Заралии стигнаха до 2:1 след точно реализиран удар от бялата точка на Абубакар Тунгара

11.07.2022 | 22:55 Редактор: Елеонора Танева

"Берое" надигра "Ботев" (Враца) с 2:1 у дома в последен мач от откриващия кръг на Първа лига. Заралии осъществиха обрат срещу врачани и стартираха успешно в новото първенство.

Жан-Пиер Да Силва даде ранен аванс на гостите още в 9-та минута, но десетина по-късно Стив Траоре изравни след асистенция на Серкан Юсеин. По този начин завърши и първата част. След почивката възпитаниците на Петър Хубчев се добраха до трите точки след точно реализирана дузпа от Абубакар Тунгара от дузпа. Офанзивният футболист прати в обратния ъгъл стража на Ботев Красимир Костов и донесе победата на старозагорци. Домакините помрачиха и официалния дебют на новия старши треньор на гостите от Враца Росен Кирилов.