Без Роналдо Португалия падна от Швейцария, Испания пак би Чехия

Луис Енрике направи серия промени в състава на Испания от победата над Швейцария

13.06.2022 | 07:25 Редактор: Жаклина Иванова

Испания не допусна нова изненада срещу Чехия и спечели с 2:0 в Малага. Голове през двете полувремена донесоха успеха на Ла Фурия, след като домакините като контролираха мача, макар че преди първия гол чехите ги стреснаха с две опасности.

Така испанците поведоха в група 2 на Лига А с 8 точки, докато чехите останаха с 4, допускайки второ поредно поражение, след солидното си начало и добрите резултати в първите 2 срещи.

Луис Енрике направи серия промени в състава на Испания от победата над Швейцария. Те бяха цели 9, като само Алваро Мората и Унай Симон запазиха местата си. За чехите промените бяха 5 от предишния двубой.

Швейцария надви Португалия с 1:0 след гол още след 57 секунди и записа първи точки в група 2 на Лига А в Лигата на Нациите. Вратарят Йонас Омлин бе с основен принос за триумфа след отлични спасявания.

Гостите играха без Кристиано Роналдо, но имаха няколко много добри ситуации, особено след почивката, които пропуснаха и така бяха изпреварени в класирането от Испания, като останаха със 7 точки. Швейцарците пък вече имат 3.