Техническият директор на БФС Георги Иванов-Гонзо заяви, че България ще играе за победа така, както го прави винаги.
Ситуацията в отбора е доста сложна предвид негативните резултати от първите три мача в група C4 и заради снощния инцидент, при който пострада Тодор Неделев.
Единият от автобусите с българските национали снощи на път от летището за хотела предизвика катастрофа, а полузащитникът на "Ботев" (Пловдив) трябваше да претърпи операция на главата и най-вероятно в следващите четири месеца ще се възстановява.
Иванов, който води националите на България като временен селекционер, обещава играчите му да излязат от шока и да се представят силно утре. Мачът на стадион "Динамо Арена" в грузинската столица Тбилиси е от 19.00 часа българско време.
"Мога ли да мисля за футбол сега? Трудна ситуация. Обмислихме го и решихме да излезем да играем. Ситуацията е доста сложна, част от нашите футболисти все още са в шок. Всеки човек е различен, всеки реагира по различен начин и на стреса. Нашата задача е да се представим на най-високо ниво", каза Гонзо, цитиран от БНР.
"Грузия е силен отбор, който показва прогрес през последната година. Ние сме спортисти, не можем да се предаваме. За нас най-важна е победата, така че ще направим всичко възможно да победим. Да видят съотборника си в кръв е шок, но вярвам, че ще направят всичко възможно да излязат от него", допълни той.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Жилищата в Гърция стават все по-недостъпни въпреки ръста на минималната заплата
Третият етап на Тур дьо Франс ще се проведе без зрители
Русия разработи необичайна защита за бронирани машини
Директорът на ЦРУ предупреди за огромната заплаха от AI кибероръжия
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Книгата, която обясни Вселената: „Математически начала на натуралната философия“
Уловиха „шепота“ на всички звездни експлозии във Вселената
Еверест отстъпва: Кои са най-опасните върхове в света?
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Как изглежда географията на глобалното свръхбогатство?
Автоинструктори: Слабата подготовка причинява повече катастрофи
Проучване: Дори едно питие дневно може да повиши кръвното налягане
Българите свиват консумацията на хляб и тестени изделия, предпочитат плодове и зеленчуци
Марк Рюте залага на подчертани дипломатически ласкателства за запазване на американското участие в НАТО
Политиката на Тръмп по депортация застрашава селските региони
Bloomberg TV Bulgaria и Bulgaria ON AIR излъчват церемонията Real Estate Awards 2026
Кадър на деня за 5 юли
AI компаниите се борят за властта на правителствата