Хърватия и Франция със самоубийствено равенство в Лигата на нациите

Двата отбора завършиха 1:1 на стадион "Полюд" в Сплит

07.06.2022 | 07:16 Редактор: Тодор Петров

Хърватия и Франция завършиха 1:1 на стадион "Полюд" в Сплит в битка от Група 1 на Лигата на нациите. Така двата тима спечелиха първите си точки в своя поток, след като в дебютните срещу загубиха от Австрия и Дания.

По този начин "шахматистите" продължават да нямат победа срещу "петлите" в общо 9-те досегашни мача между двете селекции.

След ремито актуалният победител в последното издание на турнира - Франция, остана без победа след първите две срещи. До края има още 4 срещи, в които ще трябва да наваксат изоставането си. Същото важи и за "шахматистите", ако искат да се преборят за първото място.

Гостите поведоха в резултата в 52-ата минута, въпреки че на практика играха с резервния си състав. Равенството за хърватите донесе Андрей Крамарич от дузпа в 83-ата минута.