Борисов с гол и нова титла за "Витоша" (Бистрица) при ветераните

Отборът на бившия премиер триумфира с купата след 4:2 над "Локомотив" (Пловдив)

27.05.2022 | 07:23 Редактор: Тодор Петров
Борисов с гол и нова титла за

"Витоша" (Бистрица) е шампион на България за ветерани за шести пореден път след победа с 4:2 над "Локомотив" (Пловдив). Бившият премиер Бойко Борисов игра през всичките 80 минути и сложи точка на спора с четвъртия гол за бистричани.

Техническият директор на Българския футболен съюз Георги Иванов-Гонзо дойде преди мача, но само за да пожелае успех на двата отбора.

Емил Григоров откри резултата в осмата минута, но в 23-ата пропусна дузпа, след като вратарят Стоян Ламбрев я спаси с една ръка. В 40-ата минута Здравко Лазаров удари горната греда, а през второто полувреме бистричани нанесоха удар с два гола. Първо 2:0 направи Николай Николов в 52-ата минута след къс корнер, като малко преди това Бойко Борисов изпусна.

В 59-ата минута Николай Божов покачи на 3:0, а Георги Мечечиев намали на 1:3. След като цял мач игра като крило и халф, в 76-ата минута Бойко Борисов се разписа за 4:1.

В самия край на срещата Мечечиев вкара втория гол за пловдивския отбор.

Снимки: Lap.bg