Верстапен взе четвъртата си победа, издуха конкуренцията в Испания

Успехът на Red Bull бе пълен, след като Серхио Перес завърши на второ място

22.05.2022 | 18:22 Редактор: Здравко Черкезов

Макс Верстапен спечели четвъртата си победа от началото на сезона във Формула 1, след като се възползва по най-добрия начин от провала на големия си конкурент през този сезон – Шарл Льоклер и триумфира в Гран при на Испания във Формула 1.

Успехът на Red Bull бе пълен, след като Серхио Перес завърши на второ място. На подиума се качи и Джордж Ръсел с Mercedes, който направи ново добро състезание и дори води колоната за няколко обиколки, предаде БНР.

Прогресът на Mercedes бе видим, след като Люис Хамилтън завърши на 5-о място, въпреки че в началото на надпреварата де сблъска с Кевин Магнусен и се свлече до дъното, но с добра стратегия си проби път нагоре.

На една позиция от подиума остана Карлос Сайнс – младши с Ferrari, който стартира слабо и загуби няколко позиции, а в 8-ата обиколка дори се завъртя и излезе от пистата. В края испанецът обаче успя да изпревари Хамилтън и така си гарантира 12 точки за генералното класиране.