Две дузпи за "Интер" за крайното 4:2 срещу "Юве" донесеха Купата на "нерадзурите"

За първи път от 10 години пък "Ювентус" остава без спечелен трофей

12.05.2022 | 06:33 Редактор: Тодор Петров

Интер е новият носител на Купата на Италия, след като победи Ювентус с 4:2 след продължения на стадион "Олимпико" в Рим.

Дерби д‘Италия предложи страхотно зрелище, особено през второто полувреме, когато драмата беше пълна, а за всички 120 минути "нерадзурите" получиха две дузпи.

Много силен мач направи Самир Ханданович, който спаси всичко възможно и беше с основна заслуга за триумфа на "синьо-черните". "Интер" печели Купата на Италия за осми път в историята си и за първи път побеждава "Юве" на финал, след като до този момент "бианконерите" бяха спечелили и двата директни мача между отборите за трофея.

За първи път от 10 години пък "Юве" остава без спечелен трофей, а оставащите мачове в калчото са без голямо значение за торинци, които вече си гарантираха място в Топ 4.