"Юнайтед" с класика срещу "Брентфорд", Роналдо отново се разписа

"Червените дяволи" победиха с 3:0 и запазиха шестото си място

03.05.2022 | 07:25 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" победи с 3:0 "Брентфорд" в последен мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Бруно Фернандеш, Кристиано Роналдо и Рафаел Варан донесоха първия успех на тима за последните 4 мача.

В 9-ата минута Еланга центрира от аутлинията и Фернандеш от няколко метра без проблем реализира. Това бе гол №50 за португалския халф с екипа на "Юнайтед". В 61-ата минута "червените дяволи" нанесоха втори удар. Роналдо бе изведен по дясното крило, игра в тяло в тяло с Хенри и нахлу в наказателното поле, където футболистът на "Брентфорд" го повали на терена.

Реферът посочи бялата точка, а Роналдо бе безкомпромисен и покачи на 2:0. Португалската звезда отбеляза 9 от последните 11 попадения за отбора си.

В 72-ата минута "червените дяволи" решиха всичко в двубоя. Точен бе Рафаел Варан с първия си гол за "Манчестър Юнайтед". Отборът на Ралф Рангник запази шестото място във временното класиране, като на практика няма шанс за Топ 4.