"Виляреал" пише история, обезличи и победи "Байерн" (Мюнхен)

Испанците удариха германците с 1:0, реваншът в Мюнхен е на 12 април

07.04.2022 | 06:55 Редактор: Тодор Петров

"Виляреал" победи "Байерн" (Мюнхен) само с 1:0 в първи четвъртфинален двубой на Шампионската лига, игран на стадион "Керамика". Европейският шампион за 2020 година изигра изключително слабо първо полувреме, в което не отправи нито един точен удар.

"Виляреал" откри резултата още в осмата минута чрез Арно Данжума, а късметлийският гол на Франсес Коклен преди паузата правилно беше отменен заради засада.

Пародийното представяне на баварците продължи и след почивката, а гредата отказа Жерар Морено. Малко след това последният прехвърли допусналия голям гаф Мануел Нойер, но топката мина покрай целта.

До края на срещата 6-кратният първенец на Стария континент така и не успя да обърне развоя на нещата, правейки един от най-слабите си международни мачове напоследък. Реваншът е на 12 април на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.