"Тотнъм" премина през "Нюкасъл" и вече е в топ 4

Хората на Антонио Конте записаха третата си поредна победа в шампионата

03.04.2022 | 21:27 Редактор: Искра Ангелова

"Тотнъм" разби с 5:1 гостуващия "Нюкасъл" в среща от 31-ия кръг на Висшата лига. След този успех шпорите се изкачиха на четвъртото място в класирането преди утрешния мач на "Арсенал" срещу "Кристъл Палас".

Хората на Антонио Конте записаха третата си поредна победа в шампионата след обрат срещу "свраките". Гостите само ядосаха шпорите, повеждайки с гол на Фабиан Шер в 39-ата минута. Още преди почивката Бен Дейвис възстанови паритета.

След почивката домакините се развихриха и забиха нови три гола в мрежата на Дубравка. Мат Дохърти в 48-ата минута направи пълен обрат. В 54-ата минута Хюн-Мин Сон доведе нещата до 3:1. Емерсон Роял заби първи си гол в Англия за 4:1 в 63-ата минута, а в 83-ата минута резервата Стивън Бергвайн фиксира крайното 5:1, съобщава gol.bg.

"Тотнъм" събра 54 точки на актива си след този разгром и временно окупира четвъртото място. Със същия актив е и "Арсенал", като артилеристите са с 2 мача по-малко. Нюкасъл е15-ти с 31 пункта.