Градушка от голове в Бистрица, ЦСКА 1948 смаза от бой "Локо" (Пд)

В 8-ата минута Преслав Боруков получи директен червен картон

03.04.2022 | 17:17 Редактор: Искра Ангелова

ЦСКА 1948 размаза с 4:0 "Локомотив" (Пловдив) в мач от 25-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Витоша" в Бистрица.

Преломният момент дойде още в 8-ата минута, когато Преслав Боруков получи директен червен картон. Той стъпи с бутоните върху крака на Лазар Марин. ВАР дълго време преглежда ситуацията и в крайна сметка главният съдия Ивелин Занев изгони голмайстора.

През първото полувреме гостите се защитаваха отлично с човек по-малко на терена, но след почивката тотално капитулираха и допуснаха всички голове във вратата си.

Резултатът беше открит в 47-ата минута. Алекс Колев се разписа с удар отблизо след центриране на Георги Русев и разбъркване в наказателното поле.

В 56-ата минута ЦСКА 1948 удвои преднината си, след като Мартин Тошев вкара с глава след хубав пас на Ивайло Чочев.

После Галин Иванов беше под светлината на прожекторите. В 61-ата минута той направи резултата класически с изстрел от границата на наказателното поле.

Отново Иванов оформи крайния резултат. В 70-ата минута националът вкара идентичен като първия си гол и отново матира Илко Пиргов.

С победата ЦСКА 1948 събра 29 точки и се изкачи на 9-то място. "Локо" (Пд) остава с 31 т. и се намира точно над хората на Николай Киров.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на "Арда" в Кърджали, а "смърфовете" приемат ЦСКА.