Португалия докосва Мондиал 2022, след като надви Турция с 3:1

Съперник на Португалия във финалния бараж ще е Северна Македония

25.03.2022 | 07:30 Редактор: Жаклина Иванова

Португалия се класира за финалния бараж за участие на Мондиал 2022 в Катар, след като стигна до драматична победа с 3:1 срещу Турция на стадион "До Драгао" в Порто в полуфинален плейоф от поток "C".

Пътят от "Осанна до разпни го" измина капитанът на Турция Бурак Йълмаз, който изпусна дузпа при 2:1 за домакините. Фаталният пропуск на 36-годишния нападател на Лил дойде в 85-ата минута и лиши турците от пращане на сблъсъка в продължения.

До този момент селекцията на Фернандо Сантош водеше след попадения на Отавио и Диого Жота, реализирани преди почивката, а именно Бурак Йълмаз върна надеждите на южните ни съседи през второто полувреме.

Дълбоко в добавеното време резервата Матеуш Нунеш сложи точка на спора и прати португалците до последния решителен мач за класиране на Световното първенство в Катар.

Съперник на Португалия във финалния бараж ще е Северна Македония, сензационно отстранила европейския шампион Италия. Съдбоносният сблъсък е на 29 март, като домакини ще са "мореплавателите".