Нов резил за ПСЖ: "Монако" се подигра с богатите парижани, би ги с 3:0

Въпреки тежкото поражение "Пари Сен Жермен" остава на първо място в Лига 1 с 65 точки

20.03.2022 | 17:07 Редактор: Здравко Черкезов
Нов резил за ПСЖ:

"Монако" победи с 3:0 у дома лидера в класирането "Пари Сен Жермен" в дербито на 29-ия кръг от френския шампионат.

Монегаските започнаха значително по-активно срещата и Жеан Лукас на два пъти беше близо до откриване на резултата. В 25-ата минута Юсуф Фофана изведе брилянтно Уисам Бен Йедер и той даде аванс в полза на домакините.

Две минути преди почивката Ашраф Хакими пропусна възможност да върне парижани в срещата. В 68-ата минута Рубен Агилар подаде за Кевин Фоланд и той покачи резултата на 2:0.

Десет минути по-късно Мауро Икардо също пропусна да се разпише във вратата на "Монако", а в 82-ата минута Преснел Кимпембе извърши нарушение в наказателно поле и Бен Йедер оформи класическата победа за монегаските след точно изпълнена дузпа.

Две от най-големите световни звезди Килиан Мбапе и Неймар получиха жълти картони, отново бяха неубедителни и не можаха да помогнат столичани да избегнат неочакваното поражение.

"Монако" се намира на седмо място в класирането с 44 точки, докато "Пари Сен Жермен" е с 65 точки на първата позиция в Лига 1 въпреки тежкото си поражение, пише gol.bg.