"Виляреал" шокира "Юве" с 3:0 в Торино и го изхвърли от ШЛ

Испанците вкараха 3 гола в последните 15 минути

17.03.2022 | 06:55 Редактор: Тодор Петров

Кошмарът от предните два сезона с "Олимпик" (Лион) и "Порто" на 1/8-финалите в Шампионската лига отново застигна "Ювентус", след като "бианконерите" пак отпаднаха от тази фаза на турнира.

Този път "Виляреал" се оказа непреодолимо препятствие за италианския колос, който беше разбит с 3:0 (4:1 общ резултат) насред Торино с три гола в последния четвърт час.

През първото полувреме "Юве" създаде доста опасности, но Херонимо Рули спаси всичко възможно, веднъж и гредата му помогна. След почивката двата отбора се дебнеха, но Даниеле Ругани направи дузпа, от която Жерар Морено не сбърка.

В 85-ата минута Пау Торес сложи точка на спора, а в добавеното време и Арно Джунама вкара от бялата точка за крайното 3:0. Така "Виляреал" се класира на 1/4-финалите и ще научи съперника си в петък, когато ще се тегли жребият.