ЦСКА 1948 измъкна точка от Ботев (Пд) с 2:2

"Жълто-черните" не успяха да празнуват 110 години от създаването си с победа

11.03.2022 | 22:10 Редактор: Елеонора Танева

Ботев (Пд) изпусна ЦСКА 1948 навръх рождения си ден. Днес клубът празнува 110 години от създаването си. "Жълто-черните" завършиха 2:2 като гости на ЦСКА 1948 в двубой от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Витоша" в Бистрица.

В 49-ата минута гостите изравниха резултата чрез Бароан. В 64-ата минута "Ботев" стигна до пълен обрат. Антоан Бароан надбяга двама бранители и шутира покрай вратаря за 1:2. Пет минути преди края Русев изведе Галин Иванов фронтално срещу Георги Аргилашки и нападателят с плътен удар изравни резултата - 2:2.

По този начин тимът на треньора Азрудин Валентич запази третото място във временното класиране, но вече е с актив от 40 точки. Освен това "канарите" увеличиха успешната си серия на 5 поредни мача без загуба (3 победи и 2 равенства). В оставащите 3 мача до края на редовния сезон "Ботев" се нуждае само от още една точка, за да си гарантира със сигурност място в Топ 6.

Снимка: lap.bg