"Челси" отвя "Бърнли" с 4:0

"Сините" се затвърдиха на третото място във временното класиране на Висшата лига

05.03.2022 | 21:29 Редактор: Елеонора Танева

"Челси" спечели с 4:0 при гостуването си на "Бърнли" в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Кай Хаверц вкара два гола, а по един път се разписаха Рийс Джеймс и Кристиан Пулишич.

С успеха "сините" се затвърдиха на третото място във временното класиране, а "виненочервените" остават на 18-а позиция, застрашени от изпадане.

Домакините пропуснаха най-добрата възможност през първата част, когато Едуард Менди не изби добре, но Макнийл пропусна отблизо. Футболистите на Томас Тухел започнаха по перфектен начин втората част, когато Джеймс откри резултата.

Само няколко минути по-късно играчите на "Челси" вкараха и второ попадение чрез Кай Хаверц, който засече по идеален начин центриране на Пулишич.

Още в следващата атака отново германският национал прати топката за трети път в мрежата след ново отлично отиграване на Рийс Джеймс. В 70-ата минута Тарковски буквално подари топката на Пулишич, който оформи крайния резултат.