"Барселона" се развихри и разби "Наполи" като гост

Каталунците победиха с 4:2 и са на осминафинал в Лига Европа

25.02.2022 | 06:59 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и победи с 4:2 като гост "Наполи". Така след 1:1 от първия мач на "Ноу Камп" преди седмица каталунците се класираха за осминафиналите на Лига Европа и ще чакат с интерес жребия, който ще се проведе днес.

Тимът на Шави Ернандес започна вихрено срещата и поведе набързо в резултата след голове на Жорди Алба (8) и Френки де Йонг (13).

Лоренцо Инсиние (23) върна един гол от дузпа, но още до края на полувремето каталунците отново водеха с два разлика след прекрасно насочен удар на Жерар Пике (45) по диагонала.

След почивката навлизащият във форма Пиер-Емерик Обамеянг (59) довърши домакините с четвърти гол. В 87-та минута "Наполи" върна още един гол чрез Матео Политано.