"Ливърпул" гледа към 1/4-финалите на ШЛ след победа с 2:0 срещу "Интер"

Головете отбелязаха Роберто Фирмино и Мохамед Салах

17.02.2022 | 06:57 Редактор: Тодор Петров

"Ливърпул" победи с 2:0 "Интер" като гост в един от най-интригуващите осминафинали в Шампионската лига. Без да блестят, мърсисайдци взеха отлична преднина преди реванша в Англия след 3 седмици.

Резервата Роберто Фирмино и Мохамед Салах реализираха в последния четвърт час на мача. Тимът на Симоне Индзаги също имаше своите шансове и може да съжалява, че не стигна до по-добър резултат.

В 75-ата минута "Ливърпул" дочака своя момент и поведе в резултата. Александър-Арнолд центрира от корнер на близката греда, където Фирмино засече топката с прецизен удар в далечния ъгъл на вратата.

В 83-ата минута "мърсисайдци" удвоиха преднината си. Ван Дайк отклони с глава към Салах, а Де Фрай не успя да изчисти топката. Салах само това и чакаше и без проблем мушна топката в мрежата зад Ханданович.