"Майорка" победи с 3:2 "Атлетик" (Билбао) в зрелищен двубой

Домакините поведоха с два гола за по-малко от десет минути през първото полувреме

15.02.2022 | 08:33 Редактор: Жаклина Иванова

Отборът на Майорка победи с 3:2 "Атлетик" (Билбао) като домакин в мач от 24-ия кръг на испанското първенство по футбол. Двата тима изиграха зрелищен двубой, в който домакините ликуваха след автогол на вратаря Унай Симон в края на срещата.

"Майорка" поведе с два гола за по-малко от десет минути през първото полувреме. Салва Севиля откри резултата от дузпа в 22-ата минута, а Ведат Муриджи удвои в 30-ата минута с изстрел от воле отблизо. "Атлетик" отговори подобаващо и се върна в мача само за две минути през втората част с голове на Раул Гарсия в 59-ата, който засече пас на Юри Берчиче и Алекс Беренгер в 61-ата минута, вкарвайки гол с гръб след центриране от корнер, предаде БНР.

В 88-ата минута се стигна до автогол - удар на Кубо се удари в гредата и след това рикошира във вратаря Унай Симон, за да влезе в мрежата. Така "Майорка" се поздрави с победата и с 26 точки излезе на 15-ата позиция в таблицата. "Атлетик" е 8-ми с 34 точки.