ПСЖ попиля шампиона "Лил" с 5:1 и се откъсна на върха

Меси се разписа за 1:3 в 38-ата минута

07.02.2022 | 07:30 Редактор: Тодор Петров
ПСЖ попиля шампиона

Пари Сен Жермен крачи уверено към шампионската титла във Франция. Лионел Меси и компания попиляха действащия шампион "Лил", разбивайки "песовете" с 5:1 като гост.

Данило Перейра откри резултата за хората на Маурисио Почетино още в 10-ата минута. Нидерландецът Свен Ботман изравни в 28-ата минута, след което дойде и попадението на Кимпембе. Меси се разписа за 1:3 в 38-ата минута.

След почивката гостите напълниха кошницата на "Лил" с още 2 гола. Първо Данило Перейра вкара второто си попадение в срещата за 1:4 в 51-ата минута. Килиан Мбапе фиксира крайния резултат в 67-ата минута, пише gol.bg.

Така ПСЖ се откъсна сериозно на върха с актив от 56 точки, с 13 пункта пред втория - "Олимпик" Марсилия. "Лил" остана на 11-ата позиция с 32 точки.