Бразилия размаза Парагвай с 4:0 по пътя си към Катар

"Селесао" оставиха опонентите си на предпоследното място с 13 точки

02.02.2022 | 17:37 Редактор: Здравко Черкезов

Бразилия постигна категорична победа в домакинство от Световните квалификации за Световното в Катар от зона Южна Америка. "Селесао", които вече се класираха за Мондиала, се разправиха с Парагвай с 4:0.

Мачът на "Ещадио Минейрао" в Бело Оризонте започна с отменен гол на Рафиня във втората минута заради игра с ръка.

Това обаче не спря устрема на кариоките и в 28-ата минута атакуващият футболист на Лийдс ликуваше, след като завърши успешно една от атаките на своя тим. Той получи подаване от Маркиньос и с нисък удар прати топката в мрежата за 1:0, предаде dsport.bg.

Малко след изтичането на час игра многобройните нападения на домакините отново дадоха резултат. Точен бе Филипе Коутиньо, който вкара един от марковите си голове със силен удар от дистанция, оставяйки вратарят на Парагвай да клати невярващо глава.

В края на мача само в рамките на 2 минути (между 86-ата и 88-ата) първо Антони, а след това Родриго направиха резултата разгромен и оставиха Парагвай на предпоследното място с 13 точки.