"Челси" отново удари "Тотнъм" и е на финал за Купата на Лигата

Гол на Антонио Рюдигер елиминира интригата още в 18-ата минута

13.01.2022 | 09:10 Редактор: Тодор Петров

"Челси" се класира за финала на турнира за Купата на Лигата на Англия, след като победи "Тотнъм" и в реванша между двата тима, този път с 1:0.

Единственото попадение реализира Антонио Рюдигер още в 18-ата минута. След центриране от корнер вратарят Голини излезе неразчетено и германският защитник с глава, без проблеми, отбеляза. До края на срещата съдията отсъди две дузпи за "Тотнъм", но след преглед от Вар ги отмени.

Попадение на Хари Кейн пък не бе признато заради засада. Така вече в десет официални мача "шпорите" нямат победа срещу лондонския си съперник.

"Челси" пък ще се бори за четвърти трофей след пристигането на Томас Тухел миналия януари. Още не е изминала и година откакто германецът пое клуба, като в този период "сините" спечелиха Шампионската лига и Суперкупата на Европа и загубиха битката за ФА Къп.

Съперникът им във финала за Купата на Лигата ще бъде излъчен от сблъсъка между "Ливърпул" и "Арсенал", като първият мач между тях е тази вечер на Анфилд.