Пестелив "Юнайтед" излъга с 1:0 "Астън Вила" и го изхвърли от ФА Къп

Ралф Рангник даде почивка на капитана Хари Магуайър и голмайстора Кристиано Роналдо

11.01.2022 | 07:13 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" победи с 1:0 "Астън Вила" и се класира за 4-ия кръг на ФА Къп, където ще приеме "Мидълзбро". Скот Мактоминей донесе успеха на "червените дяволи", които изиграха поредния си неубедителен мач.

Два гола на бирмингамци бяха отменени, а веднъж и гредата спаси 12-кратния първенец в най-стария футболен турнир.

Мениджърът на домакините Ралф Рангник даде почивка на капитана Хари Магуайър и голмайстора Кристиано Роналдо, оставяйки ги извън групата.

Домакините стигнаха до най-добрата си възможност след почивката в 74-ата минута. Грийнууд бе изведен отдясно срещу Мартинес и шутира, а аржентинецът спаси без проблем. В 87-ата минута Шоу разби носа на Конса в наказателното поле, но реферът Майкъл Оливър тактично си замълча.