"Борусия" (Дортмунд) с невероятен обрат срещу "Айнтрахт" (Франкфурт) с 3:2

"Жълто-черните" обърнаха мача в последните минути

09.01.2022 | 08:39 Редактор: Елеонора Танева

"Борусия" (Дортмунд) показа невероятен характер и обърна "Айнтрахт" (Франкфурт) от 0:2 до 3:2 като гост в мач от 18-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините поведоха с два гола преди почивката след точни попадения на нападателя Рафаел Сантос Боре. В последните 20 минути на мача "жълто-черните" постигнаха изключителен обрат.

В 87-ата минута Джуд Белингам изравни резултата с глава след центриране отдясно на Тома Мюние.

Головият екшън продължаваше и само две минути след това "Борусия" (Дортмунд) осъществи пълен обрат. Махмуд Дахуд се озова в прегръдките на своите съотборници, вкарвайки с прекрасен фалцов удар от границата на наказателното поле, информира gol.bg.

Така вторият в таблицата "Борусия" (Дортмунд) събра 37 точки и се доближи на шест пункта от първенеца "Байерн" (Мюнхен), който вчера сгафи срещу "Борусия" (Мьонхенгладбах). "Айнтрахт" (Франкфурт) е седми с 27 точки.