Критикуваният остро от началото на сезона Люк де Йонг се оказа големият герой за "Барселона" при победата с 1:0 като гост на "Майорка". Нидерландският таран вкара единственото попадение в срещата, разписвайки се с глава в 44-та минута.
Треньорът на каталунците Шави Ернандес имаше безкрайно много проблеми преди срещата, като успя с много усилия да сглоби приличен стартов състав. Голяма част от играчите на Шави са болни от коронавирус, други са контузени, а новопривлеченият Феран Торес още не е картотекиран. Така на резервната скамейка на "Барса" изобилстваше с играчи без нито една минута през сезона, а дебют записаха младоците Алваро Санс и Естанислау Педрола Фортуни.
В крайна сметка "Барса" успя да извлече максимума от трудната ситуация и да спечели ценни три точки. С тях тимът се изкачи до 5-то място в класирането с 31, но вече на само 2 от третия "Бетис". Далеч напред са "Реал" (Мадрид) (46 и мач повече) и "Севиля" (38).
Въпреки проблемите "Барса" контролираше нещата и допусна малко положения пред вратата си. През първата част големият фактор за хубавите неща в атаката на каталунците бе раздираният от критики Люк де Йонг.
Нидерландският таран удари два пъти гредите и в крайна сметка успя да реализира в края на полувремето. В 29-та минута Нико Гонсалес пусна хитър пас към Де Йонг, който успя от трудна позиция да отклони топката към вратата, но тя срещна страничната греда.
Малко след това Мингеса центрира от дясното крило, а Де Йонг намери топката със задна ножица. Този път обаче нидерландецът имаше нещастието да види как тя се отклонява в напречната греда.
Така се стигна до 44-та минута, когато Люк де Йонг най-накрая вкара втория си гол с екипа на "Барселона". Мингеса получи много пространство на дясното крило и центрира към далечната греда, където таранът използва най-силното си качество и с глава насочи топката под гредата - 1:0 за "Барселона".
След почивката изглеждаше така, че 'Барса" контролираше събитията на терена, а положенията и пред двете врати липсваха. Чак в заключителните минути на срещата домакините успяха да внесат смут в наказателното поле на каталунците. Играчите на "Барса" действаха припряно след централната линия, от което се възползваха възпитаниците на Луис Гарсия.
Най-доброто положение пропусна резервата Мбола в 83-та минута, когато засече с глава центриране от свободен удар, но прати топката над вратата. В първата минута на добавеното време Тер Стеген направи невероятно спасяване. След центриране от дясното крило Коста намери токата от въздуха на далечната греда, но Тер Стеген инстинктивно отклони с дясната си ръка.
Вижте повече в репортажа.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Зеленски пред Абрамович: Няма да ви дадем победа по този начин
Отворен за движение е временният обходен път между Пампорово и Смолян
Флорентино Перес спечели президентските избори в Реал
Изплащат пенсиите за юни от днес
За пръв път EMA одобри лекарство срещу генетична болест, която предизвиква свъръхрастеж
Нова ХИВ ваксина срещу множество щамове на вируса – какви са предизвикателствата?
Нарушената мозъчна пластичност при аутизъм може да е обратима
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Антарктида се превръща в „морава“: Кой засади тревата
Blue Origin се надява да възобнови полетите на ракетата New Glenn до края на 2026 г.
Артемида II: НАСА анализира данните от историческата мисия около Луната
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Виц на деня - 8 юни
От днес изплащат пенсиите
Времето във Варна на 8 юни 2026
Огнеборците са реагирали на 55 сигнала през последното денонощие
"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
Patriot не може да е решение за руските балистични ракети, атакуващи Украйна
Путин превръща АІ бъдещето на Русия в семеен бизнес
Китай слага електромобилите си "на диета", бумът на батериите увеличава обема им
Политическата безизходица подкопава борбата на Румъния със стагфлацията