"Ливърпул" е на полуфинал за Купата на Лигата след драма с дузпи

"Червените" обърнаха "Лестър" и бяха по-точни при ударите от бялата точка

23.12.2021 | 07:21 Редактор: Тодор Петров

"Ливърпул" оцеля на "Анфийлд" след страхотен трилър, за да стигне до полуфиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия.

"Червените" губеха с 0:2 срещу "Лестър" до 15-ата минута, но стигнаха до 3:3, а след това спечелиха лотарията на дузпите, за да се доберат до следващия етап на турнира.

Без голяма част от титулярите си домакините показаха страхотен характер и успяха да измъкнат драматичен успех, след като вратарят Куйвин Келехър отрази два изстрела от бялата точка.

"Ливърпул" – "Лестър" 3:3 (5:4 след дузпи)

0:1    Варди 9
0:2    Варди 13
1:2    Окслейд-Чембърлейн 19
1:3    Мадисън 33
2:3    Жота 68
3:3    Минамино 95

"Челси" също се класира за 1/2-финалите за Купата на Лигата, след като победи много трудно с 2:0 като гост "Брентфорд".

Лондончани поведоха с автогол на Понтус Янсон в 80-ата минута. Той се опита да отклони центриране във вратарското поле, но вместо това заби топката във вратата на стража Алваро Фернандес.

В 85-ата минута Жоржиньо сложи точка на спора. Италианският национал беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Фернандес.