"Барселона" помогна на "Реал" с равенство срещу "Севиля"

Каталунците играха близо половин час с човек повече, но стигнаха само до 1:1

22.12.2021 | 07:18 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" си тръгна с равенство 1:1 от Севиля, въпреки че имаше своите шансове да вземе и трите точки. Домакините поведоха с единствения си точен удар в срещата в 42-та минута, когато Алехандро Гомес реализира след заучено изпълнение на ъглов удар.

В 45-ата минута каталунците изравниха чрез Роналд Араухо, а след червения картон на Жул Кунде от домакините в 64-ата минута натиснаха и като по чудо не направиха обрат. Гави направи страхотен пропуск в 81-та минута, а три по-късно Дембеле удари греда.

Така "Барселона" остава на седмото място в класирането с 28 точки, на една зад "Реал" (Сосиедад) и "Алетико" (Мадрид), който днес гостува на "Гранада".

В същото време каталунците попречиха на "Севиля" да скъси преднината на "Реал" (Мадрид). Андалусийците са на второ място в Ла Лига с 38 точки, вече на пет зад столичани.