"Байерн" зимува на върха в Германия, "Мохамед Али" преби брутално "Щутгарт"

Гнабри с хеттрик и 2 асистенции при успеха с 5:0

14.12.2021 | 22:25 Редактор: Здравко Черкезов

"Байерн" (Мюнхен) съсипа "Щутгарт" с 5:0 като гост в двубой от междинния 16-и кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Мерцедес-Бенц Арена". Героят за шампионите беше наричаният шеговито от феновете "двойник на Мохамед Али" - Серж Гнабри. Германецът изригна с хеттрик и 2 асистенции.

Баварският колос изигра солидно първо полувреме (61% владеене на топката), което мина изцяло под диктовката му (12:4 удара за гостите и нито един точен за домакините), но чистите голови положения липсваха. Пет минути преди почивката обаче Серж Гнабри откри с красив завършващ удар.

Гнабри удвои аванса на своите в 53-ата минута, а двайсетина минути преди края на редовното време се отличи и с прекрасна асистенция за Роберт Левандовски. Последваха още две избухвания на Гнабри - той първо подаде за втория гол на Левандовски (Роберт изравни рекорда на Герд Мюлер с 42 попадения за календарната година), а после оформи своя хеттрик.

Така лидерът "Байерн" събра 40 точки и очаквано отново ще зимува на върха в Бундеслигата. "Щутгарт" е точно над чертата със 17 пункта, информира gol.bg.