"Сампдория" посече "Дженоа" с 3:1

Един от головете беше зачетен след съмнение за засада

11.12.2021 | 08:37 Редактор: Елеонора Танева

"Сампдория" спечели дербото срещу "Дженоа" с 3:1 като гост в мач от Серия "А". След успеха си "Сампдория" събра 18 точки и се намира на 14-то място. "Дженоа" продължава да е в зоната на изпадащите с 10.

"Сампдория" започна по-добре срещата и поведе още в седмата минута. Антонио Кандрева центрира в наказателното поле, където Маноло Габиадини надскочи всички и с глава прати топката в мрежата на "Дженоа".

Гостите вкараха второ попадение в 49-ата минута. Франческо Капуто се възползва от отскочила топка в пеналта и с мощен удар се разписа за 2:0.

"Сампдория" реализира трето попадение в средата на втората част. Маноло Габиадини се разписа след отлично подаване. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада, но се оказа, че такава няма, заради което голът бе зачетен.

В 78-ата минута "Дженоа" вкара почетно попадение. Негов автор стана Матиа Дестро, който се възползва от чудесно подаване на Андреа Кабиасо.