"Лудогорец" отвя "Арда" (Кърджали) с 4:1

Резултатът откри Джордан Икоко още в седмата минута

02.12.2021 | 17:17 Редактор: Елеонора Танева

Родният хегемон "Лудогорец" попиля "Арда" (Кърджали) с 4:1 в среща от 17-ия кръг на efbet Лига.

"Орлите" показаха рано-рано, че нямат никакво намерение да подценяват срещата. Още в седмата минута Джордан Икоко откри резултата, а малко преди изтичането на половин час игра Пиерос Сотириу удвои.

Гостите върнаха интригата в 36-ата минута чрез звездата си Спас Делев, но пет минути по-късно Сотириу заби втория си гол за деня и възстанови аванса от две попадения на шампионите.

"Арда" имаше своите възможности и на моменти дори беше по-активният отбор, но "Лудогорец" демонстрира убийствена ефективност. Точно преди изтичането на час игра Кирил Десподов покачи на 4:1 при едва петия точен удар на домакините в мача.