"Челси" и "Юнайтед" си поделиха точките на "Стамфорд Бридж"

Така преднината на "сините" пред "гражданите" се скъси до само една точка

28.11.2021 | 20:25 Редактор: Здравко Черкезов

"Челси" изпусна "Манчестър Юнайтед" при равенството 1:1 в дербито на 13-ия кръг на английската Висша лига.

Европейският първенец изигра силно първо полувреме, в което тотално надигра "червените дяволи" (11:1 удара и 68% владеене на топката) на своя "Стамфорд бридж", но не успя да превземе пазената от Давид Де Хеа врата. Най-близо до гола беше Антонио Рюдигер, успял да разтресе напречната греда.

Като истинска кражба се яви откриващият гол на Джейдън Санчо в началото на второто полувреме, но в 69-ата минута грешникът Жоржиньо се реваншира и изравни от дузпа. До края на мача не паднаха други попадения, въпреки превъзходството на лондончани (24:4 удара, 15:2 корнера и 66% владеене на топката за 99 игрови минути).

Лидерът "Челси" събра 30 точки и вече води само с една точка на втория "Манчестър Сити". "Манчестър Юнайтед" е осми с 18 пункта.