Катастрофа за "Лудогорец" в София, болезнена загуба от ЦСКА 1948 с 2:0

"Орлите" останаха с човек по-малко още в петата минута на мача

21.11.2021 | 18:05 Редактор: Елеонора Танева

Закъсалият ЦСКА 1948 сензационно победи хегемона "Лудогорец" с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

До голяма степен развръзката се реши от ранния директен червен картон на защитника на "орлите" Оливие Вердон. Той получи жълт картон в петата минута заради игра с ръка пред пеналта. Реферът Георги Димитров промени решението си след консултация с VAR и изгони бранителя.

Домакините имаха предимство през първата част. Головете липсваха, но малко след почивката Ивайло Чочев откри резултата. Той шутира силно с левия крак след изпълнение на ъглов удар, топката рикошира в тялото на съперников футболист и се оплете в мрежата.

Галин Иванов имаше много добра възможност за ЦСКА 1948, но вратарят на гостите Кахлина беше на висота. Интригата приключи 9 минути преди края на мача. Кахлина изби тупалката на Чочев, но Крум Стоянов подаде на Георги Русев и той от непосредствена близост удвои.

Така ЦСКА 1948 събра 14 точки и изплува от зоната на изпадащите, заемайки десета позиция. "Лудогорец" остава с 33 пункта на върха.