Страхотен гол на Матей върна ЦСКА на пътя на победите

"Армейците" се скъсаха да пропускат и биха само с 1:0 ЦСКА 1948

08.11.2021 | 19:34 Редактор: Жаклина Иванова

ЦСКА удари с 1:0 ФК ЦСКА 1948 на "Армията" и записа важна победа в битката с "Лудогорец" за шампионската титла. Единственото попадение в мача заби Юрген Матей със свирепа тупалка от 30 метра в 30-ата минута.

ЦСКА тотално доминираше преди почивката и изпусна половин дузина чисти голови положения, докато гостите изцяло се отбраняваха и рядко минаваха центъра на терена. През второто полувреме "армейците" намалиха сериозно темпото и спокойно разиграваха топката, което в крайна сметка им донесе победата и трите точки.

Така ЦСКА се изкачи на второ място в класирането с 26 пункта, докато "Лудогорец" е лидер с 33 точки, но и мач повече. ФК ЦСКА 1948 пък продължава да крета и е в дъното с едва 11 пункта.