"Арсенал" и "Челси" се класираха за 1/4-финалите на "Карабао Къп"

"Топчиите" биха "Лийдс" с 2:0, а "Сините" минаха през дузпи срещу "Саутхямптън"

27.10.2021 | 07:44 Автор: Здравко Черкезов

"Арсенал" и "Челси" се класираха за 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата – "Карабао Къп". "Топчиите" победиха с 2:0 "Лийдс" у дома, а "Сините" минаха през дузпи, за да сломят "Саутхямптън"

Голове след почивката донесоха успеха на "артилеристите", които през първото полувреме имаха повече притеснения, но гостите не успяха да се възползват от шансовете си.

Резервата Калъм Чеймбърс вкара при първото си докосване, а след това се разписа и Еди Нкетиа, за да направи успеха още по-категоричен и да гарантира, че "Арсенал" продължават напред в турнира, предаде gol.bg

"Светците", от своя страна, затрудниха "Челси" на "Стамфорд Бридж". В редовното време резултатът бе 1:1, но лондончани надделяха при дузпите с 4:3 и с общ резултат 5:4 се класираха напред.