Франция триумфира в Лигата на нациите, Бензема и Мбапе нокаутираха Испания

"Петлите" се наложиха с 2:1 на "Сан Сиро" в Милано

11.10.2021 | 06:50 Редактор: Тодор Петров

Франция е новият носител на Лигата на нациите. "Петлите" постигнаха пълен обрат срещу Испания на "Сан Сиро" в Милано и се наложиха с 2:1 във финалния сблъсък.

Първото полувреме не предложи интересни ситуации пред двете врати, но след почивката играта се развиваше изключително динамично. Именно през втората част паднаха и трите попадения в срещата.

"Ла Фурия" откри резултата в 64-ата минута чрез Микел Оярсабал, но само 120 секунди по-късно Карим Бензема възстанови равенството с невероятно попадение в испанската врата.

В 80-ата минута звездата на французите Килиан Мбапе се оказа на точното място, за да се разпише за крайния успех, останал очи в очи с вратаря на Испания.

По този начин световният шампион от 2018 година се превърна във втория носител на титлата в надпреварата, след като първото издание на турнира бе спечелено от Португалия.