Младите ни волейболисти с трета загуба на Световното първенство в София

България завършва на четвърта позиция с 1 точка в група "F" от втората фаза на турнира

29.09.2021 | 21:11 Редактор: Елеонора Танева

Националният отбор по волейбол на България за мъже под 21 години загуби от Бразилия с 0:3 (14:25, 21:25, 15:25) в последния си мач от група F от втората фаза на Световното първенство в София. Така нашите записаха три загуби в групата и завършиха на четвърта позиция с 1 спечелена точка.

Двубоят бе без значение, като и двата съперника ще играят за 5-8 място на Мондиала, но бе мач на честта и себедоказване, като единствено ще бъде фактор за следващия съперник във втората осмица, информира BGvolleyball.com.

Загубата определи националите да се изправят срещу Чехия в полуфинален мач за 5-8 място. Чехите завършиха на трето място в група Е в Италия, след като загубиха от Аржентина с 2:3 гейма. Бразилия ще играе срещу четвъртия Белгия, който остана без успех.

Снимка: Lap.bg