"Байерн" (Мюнхен) постигна разгромна победа над "Бохум" със 7:0

В следващия кръг "баварците" гостуват на друг новак – "Гройтер Фюрт"

18.09.2021 | 18:44 Редактор: Жаклина Иванова

"Байерн" (Мюнхен) постигна разгромна победа над Бохум със 7:0 в мач от петия кръг на германската Бундеслига.

На "Алианц Арена" в Мюнхен шампионите проведоха наказателна акция срещу новаците и не им оставиха никакви шансове. Лерой Сане откри резултата в 17-та минута, а десет по-късно Йошуа Кимих покачи на 2:0. До края на полувремето Серж Гнабри оформи класиката, а Василиос Ламбропулос си отбеляза автогол. След паузата баварците, водени от Юлиан Нагелсман, нанизаха нови три безответни гола чрез Роберт Левандовски, Кимих и Ерик Максим Чупо-Мотинг, предаде БГНЕС.

"Байерн" има вече 13 точки и оглавява класирането, с пункт повече от безгрешния до момента тим на Волфсбург. "Бохум" е предпоследен с три точки. В следващия кръг баварците гостуват на друг новак – "Гройтер Фюрт", а "Бохум" приема "Щутгарт".