Невероятно: Камбуров счупи рекорда на Петър Жеков

"Берое" излъга с 1:0 "Царско село"

13.09.2021 | 20:36 Редактор: Здравко Черкезов

"Берое" излъга с 1:0 "Царско село" и записа победа в среща от 7-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в мача заби Мартин Камбуров в 74-тата минута. Така Марто влезе в историята, след като това бе негово 254-то попадение в елита на България и изпревари с един гол рекордното постижение на Петър Жеков.

В 75-ата минута Камбуров се възползва от груба грешка на вратаря на "царете" Янко Георгиев и наниза 254-ото си попадение в родния елит.

Преди това, в 55-ата минута Камбуров, предизвика изгонването на Иван Бандаловски, който го задържа, докато се откъсваше към вратата на "Царско село".

Малко след гола си 40-годишният стрелец бе сменен, предаде gol.bg.

Беройци имаха надмощие през голяма част от мача, но в края и гостите имаха шанс да изравнят с 10 души. "Берое" излезе трети с 12 точки след "Лудогорец" с 15 и "Славия" с 14. "Царско село" има 6 точки и е на десетата позиция.

1
0 rate up comment rate down comment 2
v
преди 2 години
камбата е голяма работа на село. а като излезе в чужбина го видяхме....ОАЕ, Китай и толкоз. за националния - нула гола.... Сигнализирай за неуместен коментар