"Байерн" разгроми РБ Лайпциг на техен терен

Баварците се изкачват на второто място в Бундеслигата след 4:1

12.09.2021 | 07:52 Редактор: Елеонора Танева

Хегемонът "Байерн" (Мюнхен) победи вицешампиона "РазенБалшпорт" (Лайпциг) с 4:1 като гост в дербито на четвъртия кръг в германската Бундеслига.

Двата отбора изиграха много равностойно първо полувреме на стадион "Ред Бул Арена", в което Роберт Левандовски откри от дузпа. Атаките се редуваха и пред двете врати, но головата вихрушка беше запазена за второто полувреме.

Над всички при рестарта на играта беше Джамал Мусиала, който първо вкара чудесно попадение, а след това асистира виртуозно за най-лесното попадение в кариерата на Лерой Сане. "Биковете" все пак останаха в играта, защото тупалката на Конрад Лаймер беше опит за късане на мрежата зад Мануер Нойер, пише gol.bg.

До края баварците умело удържаха преднината си и в 92-ата минута Чупо-Мотинг сложи окончателно точка на спора. Така мюнхенци се изкачват на второ място в таблицата с актив от 10 точки. РБ Лайпциг е едва десети с три точки.