С акробатично изпълнение Дани Ингс помогна за победата на "Астън Вила" над "Нюкасъл"

Бирмингамците записаха първата си победа за сезона във Висшата лига

21.08.2021 | 20:32 Редактор: Елеонора Танева
С акробатично изпълнение Дани Ингс помогна за победата на

Гол-шедьовър помогна на "Астън Вила" да победи "Нюкасъл" с 2:0 и да запише първата си победа за сезона във Висшата лига.

Моментът на мача дойде в добавеното време на първата част. Кеш изпълни силен тъч, Мингс отклони зад себе си, а Дани Ингс реализира с великолепен и акробатичен ножичен удар в далечния ъгъл.

Бившият нападател на "Ливърпул" и "Саутхемптън" отбеляза във втори пореден двубой, след като преди това се разписа и при поражението от "Уотфорд".

След почивката бирмингамци удвоиха аванса си, след като реферът отсъди дузпа след помощ от ВАР, заради игра с ръка на Ласелс, а Ел Гази не сбърка, информира gol.bg.

В 76-ата минута реферът отсъди дузпа за гостите и интригата можеше да се върне, но след преглеждане на ситуацията се оказа, че Калъм Уилсън е в тънка засада и реферът отмени първоначалното си отсъждане.

Това се оказа важно, защото до края нови голове не паднаха и двубоят завърши 2:0.