"Челси" взе Суперкупата на Европа след драма с дузпи

Отборът победи "Виляреал" с 6:5

12.08.2021 | 07:20 Редактор: Десислава Атанасова

Отборът на "Челси" спечели Суперкупата на Европа за втори път в историята си, след като победи с 6:5 след изпълнение на дузпи "Виляреал" пред 13 000 зрители на "Уиндзор Парк“ в Белфаст.

Хаким Зиеш отбеляза за "Челси" в 27-ата минута, след което на два пъти и гредите помагаха на лондончани след удари на Алберто Морено и Жерард Морено.

"Челси" имаше сериозна доминация през по-голямата част от първото полувреме, но след почивката "Виляреал" бе по-активният отбор и заслужено стигна до изравнително попадение, реализирано от Жерард Морено (73').

До края на редовното време нови голове не бяха отбелязани. В продълженията "Челси" имаше две възможности, но не успя да ги реализира и така се стигна до дузпи.

Точно преди тях Томас Тухел смени своя вратар, гласувайки доверие на Кепа Арисабалага за 11-метровите наказателни удари. Той го оправда, след като спаси ударите на Манди и Албиол. Хавертц пропусна за "Челси".