"Черно море" победи "Берое" с 2:0, "моряците" поведоха в класирането

Варненци продължават да са без допуснат гол от началото на първенството

08.08.2021 | 19:12 Редактор: Жаклина Иванова

"Черно море" поведе в класирането след успех с 2:0 при гостуването на "Берое" в Стара Загора. Варненци продължават да са без допуснат гол от началото на първенството.

Двубоят започна вихрено за домакините. Още в 3-ата минута Илиян Стефанов нацели гредата, след което последва шут на Абубукар Тунгара, но този път Георгиев изби в корнер. След изпълнението му отново Тунгара засече подаването, но вратарят на "моряците" пак бе на ниво. Футболистите на "Черно море" търпеливо чакаха своите моменти и те настъпиха през втората част. Не бяха изминали и две минути, когато  Васил Панайотов бе изведен отдясно в наказателното поле. Последва пас към Родриго Енрике, който не остави шансове на вратаря - Нордин Бакер.

Малко по–късно момчетата на Илиан Илиев удариха за втори път. Голмайсторът бе Касми, а попадението му на практика реши изхода на мача. Футболистите на "Берое" не успяха да избегнат първата си загуба в първенството. Успехът пък изведе "Черно море" на върха в класирането със 7 точки.