"Моряците" потопиха "канарчетата" с 2:0, "Черно море" се изстреля втори

"Ботев" (Пловдив) е седми с три пункта

02.08.2021 | 21:23 Редактор: Здравко Черкезов

"Черно море" тотално надигра и победи кротко "Ботев" (Пловдив) с 2:0 в среща от втория кръг на efbet Лига, играна на стадион "Тича" във Варна.

"Моряците" откриха резултата в 27-ата минута чрез Родриго Енрике, получил асистенция от Пабло Алварес. Домакините продължиха да доминират, но голът на успокоението дойде чак в 79-ата минута, когато Живко Атанасов удвои след подаване на Стефан Велев.

Възпитаниците на Илиан Илиев имаха превъзходство по всички показатели - 6:1 точни удара, общо 16:5 голови възможности, 5:3 блокирани шутове, 6:2 корнера и 56% притежание на топката, информира gol.bg.

След успеха "Черно море" събра четири точки и се изстреля на второ място в таблицата, докато "Ботев" (Пловдив) е седми с три пункта.

"Черно море" - "Ботев" (Пловдив)  2:0

1:0 Родриго Енрике - 27'
2:0 Живко Атанасов - 79'

"Черно море": 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 77. Стефан Велев, 72. Родриго Енрике, 29. Файсел Касми, 15. Леандро Андраде

"Ботев" (Пловдив): 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 7. Хосе Мартинс, 9.  Атанас Илиев, 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабеѝ, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов