Испания разгроми Словакия с 5 безответни гола и се класира за 1/8-финалите

"Ла фурия" останаха втори в група "Е"

23.06.2021 | 21:03 Редактор: Здравко Черкезов

Испания победи Словакия с 5:0 в последния си мач от група "E на Евро 2020.

"Ла фурия" имаше тотално превъзходдство през цялата среща. Още в 10-ата минута след преглед от VAR главният съдия Клауперс отсъди дузпа за испанците, но Дубравка отрази удара на мората от 11-те метра.

Последваха още няколко чудесни намеси на вратаря на словаците, но в 30-тата минута Дубравка си отбеляза уникален автогол. Шут на Сарабия срещна напречната греда и при опита си да избие топката в корнер Дубравка я прати в собствената си врата.

В добавеното време на първата част Испания удвои резултата след попадение на Лапорт – негово първо с националната фланелка.

През второто полувреме съпротивителните сили на словаците съвсем приключиха. Сарабия оформи класиката, а влезлият като резерва Феран Торес покачи на 4:0. Крайният резултат бе фиксиран с втори автогол, като този път малшанса споходи Куцка.

Така с категоричния успех Испания си осигури второто място в групата и сблъсък с Хърватия на осминафиналите. Словакия остана трета с три точки, но със сигурност напуска първенството.

Лидер в групата е тимът на Швеция, който в изключително драматичен мач надделя над Полша с 3:2.