Англия победи Чехия с 1:0, спечели групата и ще има тежък съперник на 1/8-финалите

Единственото попадение в мача отбеляза Рахим Стърлинг

23.06.2021 | 06:40 Редактор: Тодор Петров

Англия победи Чехия с 1:0 в заключителна среща от група D на Евро 2020, играна на стадион "Уембли".

Възпитаниците на Гарет Саутгейт започнаха много надъхано и Рахим Стърлинг уцели гредата във втората минута, но малко по-късно се реваншира и откри резултата.

В 12-ата минута Англия заслужено откри резултата след многоходова акция. Джак Грийлиш центрира много меко почти от аутлинията към далечната греда, където Рахим Стърлинг засече с глава.

Чехите имаха нужда от близо половин час, за да напипат ритъма си и успяха да поизравнят играта, но не и резултата.

След почивката и двата отбора видимо свалиха оборотите, очевидно правейки тънки сметки за потока си в елиминационната фаза. В 86-ата минута Джордан Хендерсън вкара топката във вратата на чехите, но правилно беше маркирана явната засада. В добавеното време на мача Крал шутира неточно.

Англия спечели групата със 7 точки и чака втория от група F, който може да бъде Франция, Германия (на тази позиция в момента), Португалия или Унгария.

Чехите също продължават към осминафиналната фаза, след като техните четири точки са напълно достатъчни, за да се наредят сред най-добрите четири от третите, завършили отбори на UEFA EURO 2020.

Вижте повече в репортажа на Симеон Ичев.