Уелс удари Турция за първа победа на Евро 2020, Бейл пропусна дузпа

На Олимпийския стадион в Баку "драконите" се пребориха за изключително ценен успех, след който вече имат четири точки в актива си

16.06.2021 | 21:05 Редактор: Жаклина Иванова

Турците, които бяха приятната изненада в квалификациите и записаха забележителна победа над Нидерландия с 4:2 са напът да се превърнат в голямото разочарование на еврофиналите.

В "Баку" Уелс имаше голямо предимство, отбеляза два гола и пропусна редица положения, включително и дузпа. Първата възможност се разкри пред Рамзе още в петата минута, но халфът на "Ювентус" не успя да преодолее вратаря Чакър. Малко по-късно той отново стрела в напречната греда при по-малко от десет метра.

При третият опит бившият футболист на "Арсенал" най-накрая отбеляза. През втората част британците разчитаха на контраатаки, с които турците трудно се справяха.