Класика: Загубихме с 0:3 от Франция в Париж

Точни за домакините бяха Гризман и на два пъти Жиру

09.06.2021 | 06:30 Редактор: Тодор Петров

Футболните ни национали отново загубиха. Този път "лъвовете" паднаха с 0:3 от Франция в контрола преди Евро 2020, която се играе на “Стад дьо Франс” в Париж.

Попаденията в мача вкараха Антоан Гризман в 29-ата минута и Оливие Жиру в 83-ата и 90-ата.

Неприятна контузия в мача получи Карим Бензема. Нападателят на Франция напусна терена още през първото полувреме с болки в бедрото и е под сериозен въпрос за еврофиналите.

Така България отново не успя да запише победа със селекционер Ясен Петров. До този момент имаме още три загуби - от Швейцария (1:3), от Италия (0:2) и от Русия (0:1), както и две равенства със Северна Ирландия (0:0) и Словакия (1:1).

Родните ни национали имат само два успеха в последните си 28 официални мача. Срещу 9 равенства и цели 17 поражения. За последно спечелихме официален двубой на 17 ноември 2019 година срещу Чехия с 1:0.