fallback

Медведев и Зверев са на осминафинал в Париж

25-годишният руснак достигна до цели 16 брейкбола

04.06.2021 | 22:23 Автор: Искра Ангелова

Поставеният под №6 в турнира Александър Зверев спечели чиста победа срещу Ласло Джере и вече е на осминафинал на "Ролан Гарос". Германецът записа трети успех в Париж след 6:2, 7:5, 6:2. Проблемите за него бяха само във втория сет, в който губеше с 2:5, но намери начин да обърне частта и след пет поредни гейма да стигне до успеха.

Зверев бе много солиден на сервис, печелейки 72% от разиграванията на първи и 63%  на втори сервис. Така Саша отново е във втората седмица на турнира в Париж.

В четвърти кръг го очаква среща с Кей Нишикори, срещу когото има 4 победи и само 1 загуба.

Даниил Медведев също е на осминафинал. Руснакът нямаше победа на "Ролан Гарос" преди 2021 г., но след третата си поредна вече е във втората седмица на турнира. Поставеният под №2 в схемата не срещна проблеми срещу Райли Опелка и успя да го победи след 6:4, 6:2, 6:4 за само час и 38 минути игра.

Медведев достигна до цели 16 брейкбола, от които реализира 5, като в същото време допусна само един пробив в своите сервис геймове. Той беше първият в мача и доведе до 3:1 за световния №35.

Медведев обаче постигна рибрейк, а серията му продължи с още два гейма, с което си гарантира успеха в сета.